Ieškoti

Šviestuvų tendencijos 2021 metais – nauji dizainai, tapsiantys namų akcentu
Kaip ir visose srityse, taip ir apšvietimo sektoriuje didelę įtaką daro pasaulinė pandemija ir didesnis praleidžiamas laikas namuose. Apšvietimo ekspertai kalba, jog 2021 metais šviestuvai taps interjero ašimi ar net atspirties tašku kuriant interjero dizainą.


Dinamiškai kabančios minimalistinio stiliaus lemputės, elegantiškos skulptūriškos formos ir ryškūs atspalviai – tai tik keletas apšvietimo tendencijų, kurios, anot mūsų ekspertų, užkariaus 2021 m. dizaino pasaulį.


Sėkmingam dizainui būtinas apšvietimas. Dar daugiau svarbos jis turi žiemą, kai vakarai tampa ilgūs, o patalpose praleidžiame daugiau laiko nei įprastai.


Pandemija mūsų dėmesį sutelkė į namų vidų ir iškėlė jų grožio bei komforto svarbą. Apšvietimas, kaip ir visi kiti dizaino komponentai, turi konkrečią paskirtį, tačiau vien jos neužtenka – svarbu, kad namų detalės keltų ir estetinį pojūtį.
1. APŠVIETIMAS – ESMINIS DIZAINO ELEMENTAS

VIVIDA International LED lubų šviestuvas HURRICANE

2021 m. apšvietimas lubose turės ne tik funkcionalią paskirtį, bet ir taps pagrindiniu kambario akcentu. Atsiras daugybė elegantiškų ir ekstravagantiškų šviestuvų – galėsite rinktis juos pagal patinkantį stilių. Nuo šiuolaikiško iki kotedžinio.


Tinkamoje vietoje pakabinti, sumaniai suprojektuoti ir kruopščiai pagaminti lubiniai šviestuvai transformuos kambarius. Apšvietimas taps atspirties tašku ir paties dizaino kūrimo procese – nebebus užbaigianti detalė, kaip anksčiau.


Rinkdamiesi lubų apšvietimą, nevenkite eksperimentuoti. Dažnai didesnėms erdvėms parenkami drąsesni sprendimai, tačiau netradiciniai šviestuvai puikiai papildo ir mažesnes erdves. Ypač jei ketinama atsisakyti likusių dizaino elementų apkrovos.2. SKULPTŪRIŠKOS FORMOS

LiuJo Living stalinis šviestuvas CAILLOU

Menas neapsiriboja paveikslais. Apšvietimas – lygiai tokia pat svarbi dekoratyvinio meno dalis. Viena iš įdomiausių apšvietimų idėjų – tai skulptūrinis apšvietimo dizainas, kuris suteikia išraiškos ir tampa vogue stiliaus elementu.Ryškų pokytį savo valgomajame galite įgyvendinti pasirinkę skulptūrinius šviestuvus, kurie iškart pagyvina atmosferą.


Šis neprilygstamas ir nepaprastas dizainas ne tik patrauklus akiai, bet įspūdį palieka ir kiekvienam namų svečiui.3. MENIŠKOS ŠVIESOS LUBOSE

COLICO lubinis/grindų šviestuvas CAN CAN

Šviesa degama ne dėl šviesos, o dėl šešėlių. Vakarams ilgėjant, ateina laikas ieškoti naujų būdų namų kampams, kuriuose įprastai žaidžia saulės spinduliai, apšviesti.
Dailūs lubiniai šviestuvai ir tikslingai išdėstytos lempos gali paversti kambarį jaukia šventove, kurioje norėsis užmigti žiemos metu. Šviesos lubose tampa pagrindiniu erdvės elementu, o metalinės detalės atspindi ir paskirto šviesą per visą kambarį. Taip išgaunamas spindintis efektas.4. DRĄSŪS, NUOSTATĄ IŠREIŠKIANTYS SPRENDIMAIRinkitės drąsius dizainus ir skulptūrines formas, įdomias tekstūras ar spalvotus stiklus. Tegul jūsų pasirinktas stilius tampa nuostata, išliekančia net išjungus šviesą.


Apie savo šviestuvą galvokite kaip apie meno kūrinį ar skulptūrą, galvokite apie jį kaip apie paskutinį dizaino elementą. Juk šviesa – tai būdas sukelti nuostabą kambaryje ir galimybė šiuolaikiškumą sulieti su tradicijomis.5. MINIMALISTINĖ ELEGANCIJA, JAPANDŲ STILIUS

VIVIDA International LED lubinis šviestuvas HURRICANE

Minimalizmo esmė – gaivos įspūdis, efektyvus derinimas bei amžinas patrauklumas. Minimalistinis apšvietimas puikiai tinka valgomiesiems, tačiau gali tapti ir bet kurio kito kambario akcentu.


Geriausia rinktis paprastus atspalvius: baltą, juodą, rudą bei pilką. Galite apjungti kelias tendencijas ir pirmenybę teikti medaus, alyvuogių, smėlio, dangaus, spygliuočių spalvų lempoms. Arba ryškesnėms spalvoms.


Japandi stiliaus interjere išskirtinis dėmesys skiriamas medžiui bei popieriui. Šis skandinaviško ir japoniško stiliaus elementų mišinys pabrėžia minimalistinių formų bei subtilių natūralių tonų derinį.6. GEOMETRINĖS FORMOS


VIVIDA International sieninis šviestuvas SPY

Populiarumo viršūnėje vis dar išlieka taisyklingų formų šviestuvai, sferinės struktūros, kamuoliniai sietynai, korius primenančios kompozicijos, kūginės lempos, kubo formos, daugiakampiai, spiraliniai sietynai.


VIVIDA International pakabinamas šviestuvas SPIRAL

Savo pozicijų kolkas neužleidžia įvairių geometrinių formų šviestuvai. Tokie aiškios struktūros, švarių linijų šviestuvai ir toliau karaliaus 2021 metais. Tiesa, juos papildys ir abstrakčių formų šviestuvai, kurie į namus įneš kūrybingumo ir unikalumo.
7. MATINĖ JUODA

VIVIDA International LED suspension lamp BOW

Juoda spalva – nauja dizaino tendencija. Vis populiaresni tampa matinės juodos spalvos šviestuvai ar lempos, derinamos su šviesiais gaubtais ar toršerais.
8. SFERINĖS FORMOS

VIVIDA International pakabinamas šviestuvas SEVENTY

Ši iš anksčiau atkeliavusi tendencija populiari išlieka ir 2021 m. Lempos dažnai gaminamos iš skaidrios, permatomos ar net nepermatomos medžiagos ir yra naudojamos kaip naktiniai žibintai, šviestuvai ar kaskadinio apšvietimo elementai.


Daugelis dizainerių naudoja įprastas apvalias lemputes – šia idėja galite pasinaudoti ir jūs. Toks sprendimas – ekologiškas, be to, akį džiugina formų paprastumas.9. ŽALVARIS

VIVIDA International LED sieninis šviestuvas FREEDOM

Žalvaris ir toliau išlieka populiarumo viršūnėje. Juo dekoruojami tualetiniai staliukai, vazos, kiti dizaino elementai. Ir, žinoma, lempos! Jei norite savo interjerą pagyvinti prabanga, rinkitės žalvarį.


Žalvario detalės erdvę pripildo šiltais tonais, be to, atrodo įdomiau už įprastus aukso, sidabro bei metalo atspalvius. Tendencija tinkama ir imperijos, ir skandinavišku stiliumi dekoruotoms patalpoms.


Jau 2020 metais interjeruose pasirodę šlifuoto ar poliruoto žalvario tonai, bus naudojami dar dažniau.


Elegantiška, subtili žalvario danga puikiai derinama su natūraliomis medžiagomis, įskaitant marmurą, medieną ar net betoną. Taigi, ši medžiaga ir toliau išliks top’ų viršūnėje!
10. DAUGIAFUNKCINIAI APŠVIETIMO SPRENDIMAI


Daugiafunkciniai sprendimai – viena populiariausių 2020–2021 m. tendencijų. Vis daugiau naujų modelių pritaikoma naudojimui ir vidaus patalpose, ir lauke.Kai kurios minimalistinės grindų lempos yra belaidės ir lengvai perkeliamos. Jų aukštis – reguliuojamas, be to, lempos įkraunamos naudojant inovatyvią technologiją.


Kitas pasirinkimas – kabantys šviestuvai su patentuota aukščio reguliavimo sistema, kuri leidžia šviestuvus kabinti virš valgomojo stalo. Tokie nauji sprendimai suteikia laisvę šviesos srautą nukreipti be jokių pastangų ir, tikėtina, tik dar labiau populiarės bėgant laikui.

11. NAMŲ OFISO APŠVIETIMAS SU CHARAKTERIŲ

ABERCROMBIE stalinis šviestuvas

Kai daugiau nei bet kada dirbame namuose, pradėta galvoti ir apie tai, kaip apšviečiame savo darbo vietas. Neabejotinai 2021 metais daugiau dėmesio bus skiriama būtent darbo vietų apšvietimui. Ir bus renkamasi ne tik funkciški, bet ir stilingi šviestuvai, kurie suteiktų darbo stalui išskirtinį charakterį.


12. SPALVOS


Ypač dabar mes visi praleidžiame daug daugiau laiko namuose. Žmonės nori įnešti spalvų ir gyvybingumo į savo erdves. Tad interjeruose pasirodys linksmi, žaismingi ir įdomių atspalvių šviestuvai.


Jeigu nemėgstate ryškių spalvų, galite rinktis pastelinius tonus. Ramių spalvų šviestuvai džiugins akį ir neerzins.13. ĮKRAUNAMI ŠVIESTUVAI

Daugelio šviestuvų gamintojų asortimente jau galite pastebėti atsirandantį naują šviestuvų tipą – tai nešiojami, įkraunami šviestuvai.


Jie 2021 metais vis labiau pakeis tradicinius stalinius ar grindų šviestuvus su kištuku. Tokie įkraunami šviestuvai suteikia lankstumo ir gali būti pritaikomi bet kurioje erdvėje. Jiems nereikia iš anksto numatyti vietos, tad yra itin patogūs naudoti.Įkraunamus nešiojamus šviestuvus galima rinktis ne tik vidaus, bet ir lauko naudojimui. Taip sukurinat jaukią atmosferą terasoje, balkone ar bet kur kitur.


14. NATŪRALUMAS


Jau kurį laiką pastebima natūralumo tendencija išliks ir 2021 metais. Ši tendencija apima tokias natūralias medžiagas kaip medis, stiklas ar net popierius. Prie šių medžiagų taip pat prisijungs

bambukas, linas.


Tokie šviestuvai sukuria raminančią ir jaukią atmosferą net tada, kai yra išjungti. Todėl jei idėja rūpintis aplinka jums yra artima - atkreipkite dėmesį į tokio tipo šviestuvus!https://livingstep.lt/

info@livingstep.lt

+370 673 54222128 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską